ULUSLARARASI FUAR ZİYARETÇİLERİ İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER

 

Vize, Seyahat Organizasyonu, Konaklama ve Ulaşım

Almanya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Fuar ziyareti için Almanya’ya gidecek olanların ticari vize almaları gerekir. Seyahate çıkacak kişiler vize işlemleri için seyahat tarihinden 1 – 1,5 ay önce bulundukları bölgedeki Alman Elçiliği veya Alman Konsolosluğu’nun Vize Bölümü’ne en az 6 ay geçerlilik süresi bulunan pasaportları ile başvurmalıdırlar. Ticari vize için gerekli olan evrakları öğrenmek üzere bulunduğunuz yeri dikkate alarak aşağıdaki ilgili internet sitesini ziyaret edebilirsiniz:

 

Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Ankara: www.ankara.diplo.de

Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, İstanbul: www.istanbul.diplo.de

Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, İzmir: www.izmir.diplo.de

 

Uçak bileti ve otel rezervasyonu güvenilir bir seyahat acentası kanalıyla yapılmalıdır. Uluslararası büyük fuarlara diğer ülkelerden olduğu gibi Türkiye’den de çok sayıda katılımcı ve ziyaretçi gitmektedir. Bu nedenle, yaklaşık 1 yıl ila 6 ay önceden doğrudan veya seyahat acentası kanalıyla rezervasyon yaptırılmadığı takdirde fuar tarihlerinde uçaklarda veya otellerde yer bulmak çok zordur. Son dakikada ancak fuar alanına oldukça uzak yerlerde hatta yakın şehirlerdeki otellerde yer bulunabilir. Bu durumda, fuar alanına ulaşmak hızlı trenlerle veya araba kiralamak yoluyla mümkün olacaktır. Belli fuarlara düzenli olarak gidenler bir sonraki fuar için otel rezervasyonlarını Almanya’dan dönmeden yaparlar. Fuar bileti ile Düsseldorf ve Köln’de şehir içi tramvaylarda ücretsiz olarak yolculuk edilebilir. Normal trenlerde ise şehir sınırına kadar ücret ödenmez, buradan varış noktası arasındaki mesafe için bilet alınır. Ancak hızlı trenler (Intercity) ücrete tabidir.

 

Düsseldorf ve Köln’de düzenlenen fuarlar için biletler ilgili fuarın internet sitesinden kredi kartı bilgileri verilerek satın alınabilir.

 

 

Duyuru / Haber

Bir sonraki TOS+H Expo’nun tarihleri: 6 – 9 Mayıs 2018 (İstanbul)
2. TOS+H Expo (Occupational Safety + Health Exhibition) iki yıl önce ...